Dziś bez zbędnych wstępów podsumowanie piątego tygodnia prac nad aplikacją.

 

Co się udało?

+ Edycja właściwości postów z listy

Nad czym miałam się skupić w tym tygodniu. Zrobione i dostępne. Aktualizacja Demo poszła już pare dni temu. Kolejna pojawi się, gdy skończę pracować nad filtrowaniem listy postów.

 

+ artykuł techniczny – ale jeden…

„Flux & Redux – moja ścieżka” zawierający moją ścieżkę nauki Flux’a i Redux’a – materiały, kursy, przydatne wtyczki, itd.

 

+ projekt aplikacji

Musiałam wrócić do projektu aplikacji, by dopracować pewne elementy. Teraz czas na wprowadzenie poprawek do projektu. Ale o tym w Planach 🙂

 

Co się nie udało?

– drugi artykuł techniczny

Jak wspominałam chciałam już coś napisać na ten tydzień. Ciężko wypracować tu wyprzedzenie. Zanim skończę ten raport na pewno skorzystam jeszcze z drzemki córeczki, żeby popracować nad aplikacją. Tzn. mam nadzieję, że dam radę jeszcze coś zrobić poza skończeniem raportu. A przynajmniej, że skończę raport…

 

Co dalej?

Podoba mi się podejście „Planuje mniej, mam nadzieję zrobić więcej”. Tylko tak jak widać wcale nie powoduje to wykraczania poza plan. Można też powiedzieć, że planuję „realnie”. Jednak „realnie” nie wiem czy w najbliższym czasie powinnam czegoś od siebie wymagać. Moje pokłady czasu zostały mocno obciążone innym dużym projektem. Ale walczymy dalej 😉 W końcu to już półmetek.

 

Więc co planuję zrobić w tym tygodniu?

MUST HAVE:

– Filtrowanie listy postów po parametrach: kanał publikacji, narzędzie publikacji, status

– Panel filtrowania postów – poprawki

Czekają mnie konkretne zmiany. Rozpędziłam się. Chciałam udostępnić kombajn do koszenia trawy… Panel filtrowania postów byłby zaawansowany, ale niekoniecznie przydatny. Dobrze, że nie zorientowałam się na późniejszym etapie.

– Podpinamy testy pod projekt – napisać pierwszy test

Dłużej nie mogę tego odkładać. Zbyt wiele to „kosztuje”.

Część z Was pewnie się zdziwi. Jeden test? Ale z doświadczenia wiem, że z pewnymi rzeczami najciężej jest zacząć. A potem idzie „z górki” 😉

– Jeden artykuł techniczny

Który standardowo ukaże się jeszcze w tym tygodniu.

– Konkretny Code Refactoring dla projektu

 

Fajnie by było:

– Napisać więcej niż jeden test. Zapewnić testy dla całej aplikacji.

– Wgryźć się w temat react-router.

 

Nadal marzę o Continuous Integration i Jenkinsie… Ale niestety na razie pozostaną nadal w strefie marzeń.

Nie było jeszcze tygodnia, w którym tak mało czasu poświęciłabym programowaniu. I mam nadzieję, że przez kolejne tygodnie uda mi się poświęcić go więcej.

 

Tydzień 5/10 – checked!

Przypominam, że moje zmagania w konkursie możesz obserwować na bieżąco. Jak? Kliknij poniżej: