Myślałam, że dotrwam do końca konkursu. Jeszcze tylko 3 tygodnie… 2… 1… Tak, został mi już tylko jeden tydzień. Ale nie mogę… Muszę zrobić sobie przerwę.

Na szczęście prace rozpoczęłam 1.marca, więc mam odrobinę zapasu, który wykorzystam teraz. Mam nadzieję, że za tydzień ruszę z większą energią do prac.

No, ale przed przerwą raportuje 😉

 

Co się udało?

+ Strona startowa projektu – przynajmniej zacząć nad nią prace…

Zaczęte 🙂 Na chwilę obecną wygląda to dość skromnie:

smplanner home page

Strona będzie miała swoją odsłonę z końcem konkursu.

Ale żeby nie było – to nie projekt. To działająca strona, nad którą muszę jeszcze popracować, zanim ją udostępnię. Chciałam trzymać się stylu aplikacji (Material Design), więc skorzystałam z MaterializeCSS.

 

+/- Panel logowania

Ale tylko od strony widoku, bez logiki.

smplanner login

Jak widzicie na początek zakładam tylko konto demo, do którego login i hasło umieściłam nad polami, w które trzeba je wpisać.

Aktualna wersja Demo nie zawiera jeszcze tego widoku. Zmiany powstałe w tym tygodniu to za mało, bym wgrywała nową wersję. Pojawi się najwcześniej za tydzień. Jeśli jednak ktoś jest zainteresowany, jeszcze dziś podegram zmiany na branch „develop” na Github’ie. (Aktualne demo znajduje się na Github’ie na branch’u „master”).

 

+ Standardowo: kolejny artykuł techniczny

Kontynuacja ścieżki Web Developer’a – „Kierunek: Web Developer – Front-end (cz. II)”, w której skupiam się na zgłębianiu tematyki JavaScript’u.

 

Co się nie udało?

Kompletne zero w przypadku:

– Walidacja pól formularza dodawania i edycji postów

– Widok ustawień użytkownika

Ale jak pisałam:

„W zasadzie plan na ten tydzień jest mega ambitny, więc nie zdziwię się jak za tydzień będę płakać, że za dużo. Ale chcę spróbować.”

No cóż. Spróbowałam. Tym razem nie wyszło 😛

W zasadzie plan co do aplikacji nie był aż taki ciężki. Jednak ostatni artykuł zajął mi grom czasu w zeszłym tygodniu. A jak wiecie czasem nie grzeszę ostatnio (m.in. konkurs + prace nad aplikacją, remont mieszkania, adaptacja 11-miesięcznej córeczki w żłobku, grupa wsparcia w nauce programowania – która ostatnio mega absorbuje, no i jeszcze się do tego rozchorowałam…).

 

Co dalej?

MUST HAVE:

– Podpięcie bazy danych pod aplikację (Firebase Database)

Na razie korzystam tylko z hostingu Firebase dla aplikacji. Czas na połączenie i komunikację z bazą danych.

Po pierwsze baza użytkowników i logowanie. Po drugie połączenie Redux + Firebase Database (Redux czy React?) <– To będzie spore zadanie. Na dzień dobry wiem, że jest podejście, w którym Firebase Database łączy się bezpośrednio z React’em, z pominięciem Redux’a w aplikacji. Ja postanowiłam pójść inną drogą i wykorzystać w swojej aplikacji Redux’a. W zasadzie zastanawiam się czemu nie popracowałam wcześniej nad tym połączeniem… Jednak ma być to aplikacja progresywna i nie wyobrażam sobie pominięcia w niej Redux’a.

Oby wszystko poszło teraz sprawnie.

 

– Strona startowa projektu

Skończyć i udostępnić.

– Panel logowania

Od strony logiki.

– Walidacja pól formularza dodawania i edycji postów

– Widok ustawień użytkownika

Wygląd + działanie

 

Fajnie by było…

Dużo, dużo więcej… Lista zadań jest naprawdę długa. Chciałabym przedstawić jak najlepszą (choć na pewno nie skończoną) wersję aplikacji.

 

Ten tydzień będzie tylko z jednym artykułem – dzisiejszym. Kolejny pojawi się dopiero za tydzień (czwartek-sobota), a kolejny raport we wtorek za dwa tygodnie (16.05.). Mam nadzieję zaraportować sukces 😉 Ale przynajmniej do przyszłego poniedziałku robię sobie przerwę od prac nad aplikacją.

Tydzień 9/10 – checked!

Przypominam, że moje zmagania w konkursie możesz obserwować na bieżąco. Jak? Kliknij poniżej: