Ten artykuł jest częścią serii Zapiski programistki (1 / 1)

Podsumowując udział w konkursie „Daj się poznać” wspominałam, cytuję:

„W tym wpisie skupiłam się na konkursie. Mam jednak sporo innych nowości do zakomunikowania ? Także spodziewajcie się niedługo (1-2 tygodnie) kolejnego wpisu w podobnym stylu ?”

To dziś! 😀

 

A tak na poważnie, od czasu do czasu chciałabym się z Tobą podzielić co się dzieje w moim życiu. Nie będę pisać o kolejnym ząbku rocznego dziecka, czy kolejnej umiejętności przez niej opanowanej (bo aktualnie dominuje moje życie 😀 ). Bardziej się skupię na części dotyczącej mojej kariery programistycznej, tego bloga oraz ogólnie programowaniu w moim życiu.

Blog dużo zmienił w moim życiu. I ten, i poprzedni, bo tak naprawdę bez poprzedniego pewnie nie zmotywowałabym się do założenia tego. W zasadzie nadal nie opublikowałam skąd pomysł na to miejsce (ale nadrobię to w najbliższym czasie, wpis chyba już od pół roku siedzi w kolejce na „kiedyś” :P).

Otóż po pierwsze okazuje się, że dużo osób mnie po prostu kojarzy 😀 Jest to bardzo miłe uczucie spotkać na żywo kogoś, kto mówi, że mnie czyta, że podoba Mu się to, co robię. Zresztą w ogóle to, że działam, że blog się tak rozwija to tylko i wyłącznie Wasza zasługa. Gdyby nie ogrom pozytywnego feedback’u jaki dostaję, nie byłabym tu gdzie jestem.

 

Co się zadziało w ostatnich miesiącach?

IV miejsce w konkursie „Daj się poznać”

O konkursie „Daj się poznać” już sporo pisałam. Przez pare miesięcy był to główny temat na blogu oraz na kanałach Social Media bloga (zwłaszcza gdy się okazało, że przeszłam do ścisłego finału). Dlatego tym razem ograniczę się do krótkiej wzmianki, a zainteresowanych odsyłam choćby do poprzedniego artykułu.

 

Programuj, dziewczyno!

Inicjatywa zapoczątkowana przez Joannę z bloga Wake Up And Code. Z początkiem czerwca (1-7) miało miejsce wyzwanie  o tej samej nazwie. W sumie grupa powstała na potrzeby wyzwania. Aktualnie liczy ponad 2 tys. kobiet, a liczba ta cały czas rośnie!

Dlaczego o tym piszę? Otóż, pare dni temu, 1. lipca ruszyła druga edycja tego wyzwania. W ramach której ponownie poprowadzę Live na grupie. Tym razem w temacie „Budowa aplikacji (webowej) od zera na praktycznym przykładzie (od pomysłu do realizacji – w praktyce)”. Wtorek (4.07., dzisiaj!), godz. 20:00, grupa Programuj, dziewczyno!

Link do wydarzenia na grupie (działa dopiero po dołączeniu do grupy)

Wspomniałam „ponownie”, ponieważ już raz prowadziłam tam Live. W zasadzie to był pierwszy Live, który poprowadziłam ever. Stres przeszedł dosłownie po 5 minutach. Live miał potrwać godzinę, a potrwał dwa razy dłużej 😀

Tym razem mam się streścić w 20 minutach – to będzie ciekawe 😀

Dla zainteresowanych: link do poprzedniego Live’a – znajdziecie tam wszystkie informacje, nagrania oraz notatki. Działa tylko jeśli jesteś na grupie Programuj, dziewczyno! (przepraszam Panów, na pewno ponowię tematy na Fanpage’u oraz blogu 😉 ). Tematy tamtego Live’a to: Tworzenie aplikacji (web, mobile) & Kierunek: Front-end (jeśli chodzi o kierunek Frontend – już sporo pisałam).

Ale żeby nie było – na tym nie kończę. Temat ponowię na Fanpage’u bloga NetteCode. Gdzie niedługo również rozpocznę (mam nadzieję regularne) Live’y. Więcej informacji – dalej.

 

Dalsze plany

Powrót do pracy

Na pewno duży wpływ na nie będzie miał mój powrót do pracy (po urlopie macierzyńskim). Teoretycznie, kiedy to czytasz, ja siedzę przy biurku, wdrażając się ponownie w projekt. Życz mi szczęścia! Na pewno będę miała dużo do nadrobienia. I pewnie cieszy mnie to bardziej niż powinno… 😀

Dopisek: Pierwszy dzień pracy już za mną 😀 Jak ja to kocham <3

 

Kwalifikacje

…ale ogólnie dużo osób twierdzi, że przesadzam ze swoimi planami dotyczącymi rozwoju w zakresie programowania. Problem w tym, że ja lubię się uczyć nowych rzeczy, lubię się rozwijać. A programowanie to obszar, który zdecydowanie mi to umożliwia.

W najbliższym czasie planuję:

  • dalsze rozwijanie umiejętności w zakresie Angular’a – szczegóły wkrótce,
  • dalszy rozwój aplikacji Social Media Planner – niestety po konkursie nie udało mi się jeszcze wrócić do prac, ale nie biorę pod uwagę innej możliwości niż skończyć tą aplikację 🙂 Zakłada to dalszy rozwój w zakresie technologii, z których w niej korzystam (React, Redux, Firebase, itd.), a następnie pracę nad aplikacją mobilną (PWA = Progressive Web App),
  • no i biorę na tapetę Pythona.

Tematy te będą miały wpływ na to, co będzie pojawiać się na blogu. Jak wiecie, lubię dzielić się notatkami.

Tymczasem kończę dwie strony internetowe i biorę się za swoją „wizytówkę” 😉

 

Live

Był to kolejny krok w moich planach. Krok, z którym pewnie jeszcze bym zwlekała, gdyby nie propozycja jaka padła na grupie Programuj, dziewczyno!

Ponieważ taka forma zdecydowanie przypadła mi do gustu – zamierzam uruchomić regularne Live’y na fanpage’u NetteCode. A następnie prawdopodobnie i na grupie Programowanie – wsparcie na starcie.

Live’y będą o godzinie 20:00/21:00. Będą trwały 15-30 minut – zależnie od dnia, tematu, zainteresowania. Jeśli chodzi o tematykę – zapewne będę się Was radzić, zapewne więcej niż w jednym miejscu (Fanpage, Twitter, newsletter, blog).

Pierwszy Live na pewno będzie miał miejsce do końca lipca 😉 Będę jeszcze o nim informować – na wszystkich możliwych kanałach.

 

Webinar?

Zobaczymy jak pójdą mi Live’y, ale będzie to zapewne następny krok 🙂

 

Newsletter

Moja pięta Achillesowa. Wiecie, że od początku istnienia bloga wysłałam dosłownie 3 maile? Wstyd. Dlatego zamierzam go reaktywować. A ponieważ obligacja zewnętrzna to dla mnie mocna motywacja – obiecuję, że do końca lipca wyślę kolejny 😉

 

Dobra, na dziś wystarczy. Zanim Was zanudzę 😀

 

P.S. Miałam się pochwalić czymś jeszcze, ale pozwolę sobie z tym jeszcze chwilę poczekać 🙂 Na pewno Was zaskoczę, sama była zaskoczona 😛