Wraz z pojawieniem się WordPress 4.7 stało się to jeszcze łatwiejsze. Myślę, że dzięki temu więcej osób będzie mogło mocniej dostosować motyw pod siebie. A co więcej – nie tylko do najbliższej aktualizacji motywu 😉

Dodatkowy CSS – o co chodzi?

Pojawiła się możliwość wprowadzania dodatkowego CSS (stylu) do naszego motywu. Wcześniej nie każdy motyw posiadał taką opcję. Łatwo było się nabrać na edytowanie motywu macierzystego (parenta). W takim przypadku przy najbliższej aktualizacji motywu traciłeś swoje dane.

Oczywiście były rozwiązania, by tego uniknąć. Ale nie tak oczywiste jak teraz.

Uwaga! Przeglądarka wykorzystywana w filmiku Chrome – niezbędna w przypadku korzystania z Chrome Dev Tools, które jest zaprezentowane w ramach filmiku.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił i nauczyć się bądź sprawdzić wiedzę z HTML5 & CSS – zapraszam do wyzwania – Zadanie 2: HTML5 & CSS. Znajdziesz tam linki do darmowych kursów w temacie HTML5 & CSS (angielskich, polskich) oraz dodatkowe materiały.

W temacie nauki CSS polecam również świetny wizualny przewodnik po CSS.

Wiedza obowiązkowa to selektory w CSS – potem przyda Ci się mała ściąga (EN).

Wybór koloru – Palettable.io.

Na temat samego Chrome Dev Tools i wykorzystania go do rozwiązywania problemów również już pisałam (+ video).

 

Główne zmiany wprowadzane przez aktualizację WordPress 4.7:


Additional CSS – 1:37

 

Spodobał Ci się filmik? Chcesz, żebym w podobnej formie wytłumaczyła wprowadzanie innych zmian na blogu? Daj znać w komentarzu.

Tym filmikiem startuje kanał Youtube dla bloga. Tymczasem nie określam żadnej częstotliwości publikacji. Kanał będzie dodatkiem do bloga, na którym od czasu do czasu opublikuje tutorial w podobnej formie. Czy będzie to za tydzień, miesiąc czy pół roku – pokaże rzeczywistość 🙂

 

Jeśli macie jakieś pytania, problemy związane z tematem – zapraszam do kontaktu poprzez komentarze, kanały Social Media czy też formularz kontaktowy.

Zapraszam również na prowadzoną przeze mnie grupę wsparcia, w której znajdziecie więcej osób, będących w stanie pomóc w problemach programistycznych na blogu 😉

 

<a href=”https://www.bloglovin.com/blog/18364689/?claim=4rhdwryqfzt”>Follow my blog with Bloglovin</a>