Wiecie, że to już prawie rok odkąd założyłam NetteCode? Miało to miejsce dokładnie 1. grudnia 2016 roku. W piątek NetteCode obchodzi swoje pierwsze urodziny! Postanowiłam to uczcić 🙂

Na blogu codziennie wyląduje jakiś artykuł. Będą to artykuły o luźnej tematyce, tj. przeszłość, teraźniejszość, przyszłość bloga. Jego historia, statystyki, dalsze plany.

Wpisy będą ukazywać się w godzinach popołudniowych bądź wręcz wieczornych.

 

Zaczniemy od historii. Skąd pomysł na NetteCode? Jak to się w ogóle zaczęło? I jak wyglądał ten rok na blogu i nie tylko.

Przedstawię również statystyki bloga od początku jego istnienia, bazując na danych z Google Analytics (którego podpięcie zdecydowanie polecam!). Analiza tych danych daje pewną informację zwrotną. Jaką? Tego dowiecie się lada dzień. Kto lubi liczby?

Podzielę się sukcesami i porażkami tego roku. Muszę przyznać, że to temat, na który wyjątkowo dobrze mi się pisało. Nawet tą drugą część 😉

Przedstawię plany odnośnie bliższej i dalszej przyszłości bloga oraz mojej działalności okołoblogowej.

 

Jak wiecie staram się mocno słuchać i odpowiadać na Wasze potrzeby. Przygotowałam więc małą ankietę, która mam nadzieję pomoże mi lepiej określić potrzeby i kierunki dalszego rozwoju.

Z jednej strony chciałabym wiedzieć kim jesteście. Wiadomo, że jeśli piszę teraz na tematy średniozaawansowane, skupiam się na tworzeniu aplikacji webowych, a 90% moich Czytelników to osoby, które dopiero myślą o zmianie branży, nauczeniu się programowania… będę musiała przenieść nieco środek ciężkości i pisać więcej również dla tej grupy.

Odwiedzasz mój blog dla wiedzy? Inspiracji? Motywacji?

To wszystko ma wpływ.

Chciałabym publikować treści jak najbardziej pomocne, przydatne. Mam ograniczoną ilość czasu – chciałabym go dobrze wykorzystać.

Na odpowiedzi czekam do końca grudnia. Z początkiem stycznia przejrzę wyniki i zastanowię się co dalej. Wnioskami oraz planami z nich wynikłymi podzielę się w styczniu 😉

 

Ale to nie będzie jedyna ankieta w tym tygodniu. Kolejna znajdzie się we wpisie dotyczącym przyszłości. Tutaj z kolei będę chciała poznać Waszą opinię w temacie pewnych pomysłów, które od jakiegoś czasu siedzą mi w głowie. A którym chciałabym dać szansę. Więcej, już za pare dni 🙂

 

Cały tydzień zakończymy Live’m, na który chciałabym Was już dziś serdecznie zaprosić! Ale termin chciałabym również uzgodnić 😀 Czekam na odpowiedzi do środy 20:00, potem ogłoszę wybrany termin.

Tym razem będzie to luźne spotkanie, bez określonego tematu, zakresu, pytań. Tj. możecie zapytać o wszystko. Pogadamy o planach odnośnie NetteCode, moich i Waszych oczekiwaniach. Ot, takie spotkanie przy kawie.

Kolejny Live, już na konkretny temat (który jak zwykle wybieracie Wy 😉 ) odbędzie się w II połowie stycznia.

Jak widzicie – lubię Was pytać o zdanie 😀 Ale zarówno pomysł na blog, jak i tematyka na nim poruszana wynikła z potrzeby, z Waszych pytań. A to, że blog się aż tak rozwinął w ciągu tego roku – z Waszej aktywności i motywacji jaką mi dajecie 😉 Dobrze wyszłam na słuchaniu, więc pytam dalej!

 

To jak? Świętujecie ze mną? 🙂