Właśnie jesteśmy po (?) spotkaniu Live na Facebooku w temacie nauki Front-endu. Obiecałam  Wam materiały, które przygotowałam na ten Live. Sama jestem ciekawa ile udało mi się poruszyć. Zakładam, że jak zwykle nie wszystko, co bym chciała. Zresztą z góry zakładam, że odbędzie się więcej niż jeden Live w tym temacie.

Jakie tematy chciałam poruszyć podczas Live?

  • Czym jest Front-end? Kim jest Frontend Developer?
  • Ścieżka Front-end Developera – krok po kroku, materiały do nauki, polecane źródła
  • Tips & tricks odnośnie nauki programowania w ogóle ?

Zapytałam Was również o pytania odnośnie tego tematu. Odpowiedzi starałam się ująć w samym Live’ie, ale jeśli ktoś chciałby, żebym coś doprecyzowała – dawajcie znać. Jeśli macie w ogóle jakieś pytania odnośnie Live’a ( w temacie Live’a – śmiało komentujcie – Live, tutaj bądź z wykorzystaniem ankiety). Odpowiem 🙂

Update 11.2020: Jeśli interesuje Cię kierunek Front-end, polecam się ze świeżo wydanym ebookiem w tym temacie! Więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy obrazek 🙂 

Ebook kierunek frontend

Wszystkie odnośniki, strony wymienione podczas Live’a, uporządkowane tematycznie.

Zaczęliśmy od paru ogłoszeń:

Patroni bloga NetteCode & Dlaczego weszłam na Patronite i jakie cele chcę zrealizować z wsparciem Patronów

Jak coś z początkiem marca będę się spowiadać z inwestycji oraz tego, co udało mi się zdziałać z wsparciem i dzięki wsparciu Patronów 🙂 Jeśli podoba Ci się to co, robię i chciałbyś wspomóc moje działania nie tylko dobrym słowem (choć to też zawsze mile widziane 🙂 ) – zapraszam -> Mój Patronite.

Wspominałam również, że jutro rozpoczynam nagrywanie III sezonu naszej serii w temacie Tworzenia aplikacji webowych. Tym razem będzie dostępna również w wersji video. Był to jeden z celów, które określiłam sobie w ramach Patronite – wejście na Youtube z tutorialami.

Nawiasem, to też była sugestia Patronów, że powinnam częściej mówić, że można mnie wspierać 😀 Mamy małą (tajną) grupę wsparcia dla Patronów NetteCode. Ale o tym też możecie przeczytać na stronie Patronite.

 

Wydarzenie, o którym wspominałam:

15.02. (za dwa dni) o godz. 18:30 w HubHub (Warszawa) odbędzie się spotkanie FireTalk:  Jak programować, pisać i zarabiać? prowadzone przez Maciej Aniserowicz (devstyle.pl) oraz Mateusz Kupilas (javadevmatt.pl):

Miałam okazję zostać Patronem medialnym wydarzenia, na które sama się zresztą wybieram 😉

Zapraszam!

No i przechodzimy do konkretów, w sprawie których się spotkaliśmy 😉

Kierunek: Front-end

Jak wspominałam kompendium wiedzy i linków w temacie Front-endu znajdziecie w ostatnim wpisie na blogu – nawiasem tym zapowiadającym Live: Od zera do Front-end Developera!

Będę starała się utrzymywać go aktualnym, tj. kiedy na blogu pojawi się coś interesującego w tym temacie – wpis zostanie uaktualniony. To powinien być Twój pierwszy krok teraz – zapoznać się z nim. Tutaj znajdziesz treści, które pojawiły się dodatkowo oraz planową agendę spotkania (nie wiem czy udało mi się wszystko poruszyć?):

Nagranie (pomińcie pierwsze 3 minuty – problemy techniczne 😛 ):

Jeśli ktoś obejrzał byłabym wdzięczna za wszelki feedback. Śmiało możecie też zadać nurtujące Was pytania w temacie z wykorzystaniem ankiety.

Feedback & Pytania

lub bezpośrednio tutaj:

Odpowiedzi na pytania, które padły na Live’ie czy też w ankiecie poznacie za ok. 2+ tygodnie. W kolejnym wpisie dotyczącym Live’a.

Po więcej informacji nt. samych Live’ów zapraszam na stronę:

NetteCode Live

I do zobaczenia następnym razem!*

* jeśli chcecie dostawać powiadomienia (np. mailowe) o kolejnych spotkaniach, zajrzyjcie na stronę NetteCode Live.