Czas na nieco spóźniony raport z siódmego tygodnia zmagań w konkursie „Daj się poznać”.

Nie zakładałam ambitnych planów na ten tydzień. Święta, 10-miesięczne dziecko, remont i pare innych obowiązków trzymają moje planowanie w ryzach (prawie). Jednak nie zakładałam, że będzie aż tak strasznie. W efekcie nie potrafiłabym z czystym sumieniem zaliczyć sobie tego tygodnia, więc postanowiłam poświęcić jeszcze jeden dzień na prace. A oto efekty.

 

Co się udało?

+ Routing w aplikacji

Podpięty. I śmiga.

Swoją drogą zauważyłam, że sporo informacji/tutoriali w temacie dotyczy React Router’a ale w wersji 2.x, nie 4. Myślę, że postaram się coś napisać na temat podpiniania samego React Router v4 pod projekt, bo mocno różni się od v2. A sama miałam problem ze znalezieniem czegoś konkretnego na ten temat.

 

+ Oczywiście min. jeden artykuł techniczny

Programowanie – czyli co & Jak wygląda dzień pracy programisty? – który pomimo (a może dzięki?) terminowi (tj. Sobota Wielkanocna) cieszył się sporym zainteresowaniem.

 

Co się nie udało?

– Podpinamy testy pod projekt – skończyć co najmniej jeden test

Temat testów ciągnie się za mną niestety już drugi tydzień. Jest progress. W zasadzie to, co mnie blokuje to konfiguracja projektu. Jeśli ktoś widział coś ciekawego i DZIAŁAJĄCEGO w temacie Jest + Webpack + Babel będę wdzięczna za polecenie…

Testy wywalają mi się przez wykorzystanie „import”. W zasadzie mogłabym skorzystać z „require” i jeśli nie będzie wyjścia tak to zostawię, ale póki co uparcie wierzę, że to rozwiążę. Ciągną się za mną braki w zakresie Webpack’a, bo mam dziwne wrażenie, że to on jest tutaj problemem.

Pierwszy test w zasadzie już mam. Zgłębiłam też temat testów oraz podjęłam decyzję o wykorzystaniu Jest + Enzyme do testowania komponentów react’owych.

 

Co dalej?

Chwilowo zarzucam testy. Może wrócę do problemu za tydzień. Chciałabym się tymczasem skupić na:

– Kolejny widok aplikacji: Kalendarz postów

Dobrze wiem, że to nie jest zadanie na tydzień. Nie zakładam, że go skończę. Chciałabym jednak zrobić jak najwięcej. Może nie tyle szlifować go od strony wizualnej, bardziej implementacja logiki działania.

– Standardowo: jeden artykuł techniczny

 

Tym razem lista nie jest długa, ale budowanie kolejnego widoku aplikacji to niemałe zadanie. Zwłaszcza, że będzie tam sporo logiki.

 

W tym tygodniu nie było aktualizacji DEMO. Routing to trochę za mało. Kolejna aktualizacja pojawi się, gdy skończę pracę nad komponentem Kalendarza postów.

Muszę przyznać, że mam ochotę zrobić sobie tydzień przerwy w konkursie 😛 Ale boję się przymusowej przerwy w połowie maja… więc póki daję radę – walczę 😉

 

Tydzień 7/10 – checked!

Przypominam, że moje zmagania w konkursie możesz obserwować na bieżąco. Jak? Kliknij poniżej: