Na starcie mam pytanie: jak Wam się podoba forma raportowania postępów projektu przedstawiona poniżej? A może wolicie konkrety, bardziej techniczne wpisy? A niekoniecznie interesuje Was co się udało/nie udało/co planuję?

Dajcie znać w komentarzu!

Co się udało?

+ 2 posty na blogu w zeszłym tygodniu (tydzień 1/10 – checked 😀 )

Jeden z opisem samego projektu, drugi mojego środowiska pracy oraz jak uruchomić projekt.

+ projekt aplikacji, spisanie wymagań, założeń, rozrysowanie jej

+ prace nad aplikacją – gdzie mocno zmieniłam koncepcję, jeśli chodzi o wygląd. Na chwilę obecną prezentuje się następująco:

+ nauka React, Material UI & Redux

Rozumiejąc React mogłam ruszyć z dalszym planowaniem projektu. Przeanalizować jakich komponentów potrzebuję. Jak będą od siebie zależeć i w jaki sposób będę przechowywać model.

Cały czas czuję niedosyt wiedzy w tym temacie. Pewnie będę się uczyć na własnych błędach jak powinnam zaprojektować taką aplikację… zobaczymy.

+ budowałam swój pierwszy komponent react’owy na Codepen.io, ale ostatecznie zdecydowałam się zastosować Material UI i przeszłam do pracy nad rzeczywistym projektem, który:

+ umieściłam na Github

Choć tu miałam obsuwę… projekt miał być dostępny już 1. marca, jak co niektórzy wiedzą – nie wyszło. Pojawił się dopiero 4. marca w okolicach godziny 2:00 w nocy…

Na repo projektu znajdziecie instrukcję jak go uruchomić. Trochę na ten temat pisałam również w poprzednim artykule.

A finalnie w końcu przysiadłam do nauki Flux’a i Redux’a. I o ile sam Flux wydawał mi się dość prostą sprawą, o tyle Redux… uff.. to będzie ciężkie. Niestety na chwilę obecną mam czysto teoretyczną wiedzę i dopiero będę go wpinać w projekt. Także więcej na ten temat za tydzień.

 

Co się nie udało?

– Myślałam, że udostępnię demo na Firebase. Jednak po zastanowieniu uznałam, że jest to w tej chwili bez sensu. Udostępnię je, kiedy w aplikacji będzie zaszyte choć trochę więcej logiki 😉

– Artykuły… planowałam pisać z trochę większym wyprzedzeniem. Tj. jeśli chodzi o raporty akurat ciężko przewidzieć z góry co mi się uda co nie uda 😀 Ale drugi wpis w tygodniu będzie bardziej techniczny. I tu mogłabym już zdecydowanie mieć coś w zapasie… a ja dopiero kończę najbliższy wpis w temacie nauki podstaw React’a.

– Myślałam również, że łatwiej będzie obserwować innych w konkursie. A to jest jakaś masakra 😀 Na chwilę obecną Inoreader wskazuje mi 866 wpisów w Feed’zie do przejrzenia. A ja mam w zakładkach otwarte chyba z 10 wpisów, które chciałam przeczytać… Uff…

 

Co chcę skończyć przed przyszłym raportem (następny wtorek)?

MUST HAVE:

Na pewno min. kolejne dwa wpisy. Mam nadzieję, że więcej niż dwa.

Podepnę już w pełni Redux’a pod projekt.

Komponent Listy postów, przynajmniej od strony wizualnej, ale mam nadzieję, że i logika.

 

FAJNIE BY BYŁO:

Zrobić więcej. Przede wszystkim napisać większą liczbę artykułów, bo materiałów mam już sporo.

 

Bardzo ogólny plan. Chcę sobie zostawić trochę luzu na nieprzewidziane zadania albo na to, czym będę chciała się zająć. Są też drobiazgi jak choćby podpięcie lintów. Na razie korzystam z CSS ale chyba przejdę na SCSS – dawno nie korzystałam. Ogólnie lista zadań w projekcie szybciej się powiększa niż opróżnia 😀 Ale to norma… znając życie skończę aplikację mając jeszcze długą listę zadań w Backlogu.

To czego chce się trzymać to: codzienne sesje programowania. Jak nie z rana (kiedy dziecko jeszcze śpi) to w nocy (kiedy już śpi). Chwilowo mam dużego power’a. Muszę to wykorzystać. Naprawdę chciałabym, żeby za 3 miesiące aplikacja była skończona (nie tylko konkurs).

Zobaczymy 🙂

 

P.S. [7.03. 11:51 – Dwie godziny temu podpięłam Redux’a. Działa! 😀 Ogarniam dalej 😉 ]

Series Navigation<< Konfiguracja środowiska pracy & uruchomienie projektuKobiety & Programowanie – fakty, mity i historie >>